پانچ چرم طبیعی | ایجاد سوراخ بر روی چرم به روشی تمیز و آسان

منگنه چرم طبیعی

منگنه یا پانچ چرم طبیعی یکی از اساسی‌ترین ابزارها در کار با چرم طبیعی است. پانچ چرم طبیعی وظیفه افزودن سوراخ و برش چرم طبیعیرا بر عهده دارد.

پانچ چرم طبیعی ابزاری است که برای برش دادن اشکال به چرم طبیعی استفاده می‌شود. این ابزار دارای یک لبه برش تیز است که اگر با نیروی دستی یا ماشینی به داخل چرم رانده شوند، چرم را برش می‌دهند.

بنابراین چه منگنه چرمی برای پروژه ما بیشتر مفید خواهد بود؟ بیایید در مورد این ابزار بیشتر بیاموزیم.

منگنه چرم یا پانچ چرم طبیعی چیست؟

منگنه‌های چرمی ابزاری با تیغه‌های گرد هستند که برای برش سوراخ‌های چرمی استفاده می‌شوند. به طور کلی، پایه‌های آن لبه‌های تیز شده در اطراف یک استوانه فلزی توخالی است، که برای ایجاد یک سوراخ دایره‌ای مناسب است. تیغه‌های پانچ می‌توانند قابل تعویض باشند و به یک دسته اجازه می‌دهد تا اندازه های مختلف را در خود جای دهد.

 

انواع منگنه چرمی

منگنه‌های چرمی در اشکال و اندازه‌های بسیار متنوعی برای کاربردهای مختلف وجود دارند.

 

انواع منگنه و یا پانچ چرم طبیعی

منگنه‌های چرمی در اشکال‌، اندازه‌ها و پیکربندی‌های مختلف برای پاسخگویی به نیازها در بسیاری از سبک‌های پروژه‌های چرمی و ساخت انواع محصولات چرمی وجود دارند. بیایید هر کدام را کمی بیشتر بررسی کنیم.

پانچ چرم طبیعی

پانچ ردیابی چرم

منگنه‌های چرمی ردیابی ابزارهای فلزی با لبه برش است که برای سوراخ شدن مخروطی به چرم استفاده می‌شود. این پانچ چرمی به طور کلی از فولاد با تیغه‌های بسیار تیز برای برش کارآمد ساخته شده‌اند.

این نوع پانچ‌ها برای کارهای مهاربندی بسیار محبوب هستند، اما از این نوع پانچ نیز می‌توان برای انواع نیازهای برش بر اساس شکل منحصر به فرد آن‌ها استفاده نمود. بر اساس اولویت و آنچه ممکن است برای پروژه شما بهترین کارایی را داشته باشد، در اندازه‌های مختلفی ساخته شده است.

 

پانچ بیضی چرمی

منگنه‌های بیضی چرمی ابزارهای فلزی با لبه برش است که برای ایجاد سوراخ‌های بیضی شکل در مواد چرمی استفاده می‌شود. انتهای این پانچ معمولاً از فولاد جامد ساخته شده است و منطقه‌ای را برای ضربه زدن با چکش‌، پتک یا سنگ فرش فراهم می‌کند.

منگنه‌های بیضی در اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند، که انتخاب‌های زیادی را برای اطمینان از اندازه دهانه ارائه می‌دهند که از نوع پروژه و کاری که انجام می‌دهند بسیار مفید است.

 

پانچ ونتیلاتور چرمی

منگنه ونتیلاتور چرمی ابزاری فلزی است که تعدادی از سوراخ‌های گرد را به چرم طبیعی می‌کوبد. این نوع پانچ دارای انتهای ضربه‌ای فولادی جامد و انتهای برش با چندین مشت معمولاً تقریباً کوچک و گرد هستند که به صورت دایره‌ای شکل نصب می‌شوند.

منگنه‌های ونتیلاتور ایجاد چندین سوراخ کوچک در محصولات چرمی آسان می‌کند. همچنین برای ایجاد جریان هوا می‌تواند مفید باشد. این پانچ اغلب در کیف، کفش و مواردی که جریان هوا می‌تواند مفید باشد استفاده می‌شود.

اگر به دنبال پانچ ونتیلاتور هستید باید اطمینان حاصل کنید که اندازه سوراخ و الگوی برش با نیاز شما مطابقت دارد. مطمئناً این پانچ می‌توانند باعث صرفه‌جویی در وقت و دقت در اندازه‌گیری دستی و سوراخ کردن شود.

 

منگنه دوخت چرم

پانچ دوخت چرمی ابزاری فلزی با گروهی از سوزن‌های گرد است که در یک خط مستقیم قرار گرفته‌اند. هنگام ایجاد سوراخ‌هایی در امتداد لبه چرم طبیعی استفاده می‌شود، خوب است که سوراخ‌ها هم اندازه ثابت داشته باشند و هم فاصله یکسانی با یکدیگر داشته باشند.

 

منگنه دوخت دستی

منگنه دوخت دستی چرم طبیعی برای سوراخ کردن سوراخ‌های کوچک و گرد در چرم استفاده می‌شود. این پانچ معمولا از فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند، دارای دو دسته، یک سطح مشت و یک نوک مشت می‌باشد. سطح پانچ به طور کلی دایره‌ای شکل و قابل چرخش است و دارای حدود 6 سوراخ در اندازه‌های مختلف است.

 

0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.