• ماتیسا
  • /
  • بلاگ
  • /
  • نحوه انتخاب قیچی چرمی مناسب برای هر پروژه چرمی

نحوه انتخاب قیچی چرمی مناسب برای هر پروژه چرمی

انواع قیچی چرمی

اگر می‌خواهید در صنایع دستی خود با چرم طبیعی کار کنید و نمی‌خواهید آن را خراب کنید، باید یک قیچی چرمی قابل اعتماد داشته باشید. قیچی‌های مختلفی متناسب با انواع پروژه‌های چرمی وجود دارند. قیچی‌های مخصوص چرم ساخته شده‌اند تا بتوانند بدون آسیب رساندن به چرم اقدام به برش چرم طبیعی کنند.

این مواردی که در ادامه ذکر می‌شود در اکثر پروژه‌ها کاربرد دارند. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

قیچی چرمی چیست؟

کار با چرم طبیعی مشابه کار با پارچه‌ای مانند پنبه یا پلی استر نیست. از آنجایی که چرم ضخیم‌تر و سنگین‌تر از این پارچه‌ها است، برای کار با آن به ابزاری نیاز دارید که با این مقاومت مطابقت داشته باشد. یکی از بهترین روش‌ها برای حل این مشکل خرید یک قیچی چرمی متناسب با نیازهای کارتان است.

قیچی‌های چرمی با قیچی‌های دستی استاندارد فرق می‌کنند، زیرا این قیچی‌ها قوی‌تر و با دوام‌تر از یک قیچی معمولی هستند که فقط برای برش مانند کاغذ طراحی شده‌اند. این قیچی‌ها به سختی شکسته می‌شوند.

این بدان معناست که دیگر مجبور نیستید با لبه‌های دندانه‌دار یا برش‌های ناهموار به سختی کار کنید. موضوعی که در مورد صنایع دستی کاملاً مهم است.

همانطور که گفته شد، نکات بسیار زیادی برای یادگیری در مورد قیچی‌های چرمی وجود دارد. انواع مختلفی از قیچی‌های چرمی وجود دارد که ما در اینجا آن‌ها را بررسی خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار دارید.

 

 

 

انواع قیچی چرمی

وقتی در مورد قیچی چرمی صحبت می‌شود، شما فقط یک انتخاب پیش روی خود ندارید. شما می‌توانید از بین آرایه‌ای از انواع و برندهای مختلف انتخاب کنید. در اینجا، نگاهی عمیق‌تر به انواع مختلف قیچی‌های چرم طبیعی خواهیم انداخت.

قیچی چرمی نسبت به قیچی استاندارد کاردستی سنگین‌تر است.

 

قیچی چرمی Fiskars

Fiskars مارکی است که نیازهای مختلفی از جمله صنایع دستی، باغبانی و خیاطی را برطرف می‌کند. در میان این تنوع، این برند یکسری قیچی را ارائه می‌دهند که نیازهای مختلف را برآورده می‌کنند.

 

 

قیچی چرمی سنگین

قیچی‌های چرمی سنگین‌تر از قیچی‌های صنایع دستی استاندارد هستند. همانطور که در مورد آن صحبت کردیم، انواع مختلفی از چرم با نیازهای مختلف برای کار موثر با آن‌ها وجود دارد. اگر از نوع چرم قوی‌تری استفاده می‌کنید، بهتر است این قیچی دارای تیغه‌های قوی‌تری باشد.

 

 

قیچی چرمی Promaster

Pro-Master برندی است که به شما در انجام هرگونه پروژه DIY که ممکن است انجام دهید کمک می‌کند.

 

قیچی چرمی

 

قیچی چرم دست چپ

اگر چپ دست هستید، احتمالاً قبلاً متوجه شده‌اید که بسیاری از ابزارها برای افراد راست دست طراحی شده است. اگر ابزار مورد نیاز شما به راحتی در دست شما نباشد، این امر می‌تواند کار شما را دشوار کند.  ابزارهای چپ دستی اغلب راحت‌تر و پذیرای افراد چپ دست هستند، یک قیچی چپ دست می‌تواند کمک زیادی کند.

 

قیچی کای مخصوص چرم

قیچی Kai زمانی که بخواهید با موارد مختلفی اعم از خیاطی، کاردستی و … استفاده کنید، انتخاب بسیار خوبی است. این تنوع گسترده باعث می‌شود در صورت نیاز به قیچی چرمی قیچی مناسبی باشد اما با توجه به این نکته که فقط به کار چرم اختصاص ندارد، ممکن است گزینه‌های شما را محدودتر کند.

 

بهترین قیچی برای برش چرم کدام است؟

بهترین قیچی برای برش چرم می‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد، زیرا انتخاب یک قیچی چرمی کاملا به نیاز شما بستگی دارد. این انتخاب می‌تواند براساس عواملی مانند آنچه که می‌سازید و نوع چرمی که استفاده می‌کنید متفاوت باشد. در نظر گرفتن ملاحظات شخصی بهترین راه برای یافتن بهترین قیچی برای برش چرم است.

 

آیا باید قبل از برش چرم خیس شود؟

خیساندن چرم هنگام تراشیدن یا مهر زدن طرح به چرم مهم است، اما لازم به ذکر است تعادل در خیس کردن چرم باید رعایت شود. اگر چرم خیلی مرطوب باشد‌، ساییدگی زیادی از خود نشان می‌دهد.

 

بهترین ابزار برای برش کمربند چرمی چیست؟

استفاده از قیچی چرمی برای برش پیچ‌های بزرگ چرمی عالی است، اما برای برش‌های کوچک چرمی مانند کمربند از گزینه‌های دیگری نیز می‌توان استفاده کرد. برای این منظور برش‌های دوار و چاقوهای اسکاینگ می‌توانند مفید باشند. اگر فقط می‌خواهید سوراخ‌های اضافی به کمربند اضافه کنید‌، چاقوهای V-gouge مفید هستند.

 

آیا می‌توان با قیچی معمولی، چرم را برش داد؟

از نظر فنی‌، شما می‌توانید چرم را با یک قیچی صنایع دستی برش دهید اما این کار اصلا ایده آل نمی‌باشد. از آنجا که ضخامت چرم ضخیم‌تر است، قیچی‌های دستی معمولی معمولاً در مقایسه با قیچی های چرمی به نیروی بیشتری برای برش در پشت خود احتیاج دارند، همین امر باعث می‌شود یک خط دندانه‌دار و ناهموارتر بر روی چرم ایجاد شود.

0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.